AKTUÁLNÍ INFORMACE
Městský úřad

Změny ve frekvenci svozu komunálního odpadu od 1.4. do 31.10.

18.3.2021

Od 1.4. se mění frekvence vývozu komunálního odpadu (klasické popelnice) v zástavbě rodinných domů. Frekvence vývozu na sídlištích zůstává stejná.

Důvodem je snaha města optimalizovat náklady na odpadové hospodářství, které bohužel neustále rostou.

Připomínáme, že od dubna se naopak zvyšuje frekvence vývozu BIO popelnic na „jednou týdně“, vždy v pátek. Zároveň nabízíme obyvatelům rodinných domů BIO popelnici zdarma, kterou mohou mít přímo u svého domu a kterou jim vyvezeme v rámci pravidelného svozu.

Možnost třídit BIO odpad jsme posílili také v sídlištní zástavbě, kde jsme přistavili větší nádoby na BIO. Malé hnědé popelnice na BIO ze sídlišť odvezeme a zůstanou zde jen ty větší hnědé.

Pokud si chcete objednat BIO popelnici k rodinnému domu či máte jakékoliv dotazy/návrhy na zlepšení/připomínky k odpadovému hospodářství, prosíme, obracejte se na paní Šímovou, telefon: 380 331 680.

Harmonogram svozů komunálního odpadu od 01. 04 .2021

Informace o uzavírkách na silnici I/3

13.4.2021

V období 19. 04. - 22. 05. 2021 bude pro motorová vozidla zcela uzavřena silnice I/3 v úseku odbočka do Velešína od Holkova až křižovatka u čerpací stanice Velešín. Křižovatka směr Český Krumlov a směr Velešín Nádraží a Kaplice bude průjezdná.

Doprava směr Kaplice vozidel do 6t bude vedena přes město Budějovickou ulicí, ulicí V Domkách a Kaplická. Upozorňujeme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu u hlavního průtahu městem. Zároveň žádáme řidiče, aby dodržovali dopravní předpisy a neparkovali svá vozidla ve zmíněných ulicích. Díky vaší spolupráci bude město zase o něco bezpečnější.

Koordinační situace stavby - I/3 Velešín, křižovatka I/3 x III/15610 x MK

19.3.2021

Architektonická soutěž Spolkový dům Velešín zná svého vítěze!

26.3.2021

Architektonická soutěž ve Velešíně je ve finále. Vítězný návrh zpracovalo studio Karel Filsak architekti. Blahopřejeme všem výhercům, děkujeme společnosti CITY Upgrade a porotcům za spolupráci, která probíhala v příjemné atmosféře a zároveň měla kvalitní odbornou úroveň. Všechny soutěžní návrhy jsou k nahlédnutí na webu soutěže https://velesin.cityupgrade.cz/soutez/

Informace občanům - výstavba dálnice D3 - průzkum

18.8.2020

Od 20. 08. 2020 bude v k. ú. Velešín probíhat průzkum aktuálního stavu objízdných a přepravních tras pro stavbu dálnice D3. Společnost Omnis projekt s.r.o., která je průzkumem pověřena Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, bude pro případný vstup do vnitřních prostor či vstupů na soukromé pozemky oslovovat vlastníky s žádostí o souhlas se vstupem.

Holkov - čistírna odpadních vod a splašková kanalizace

11.7.2019

Projekt "Autobusové nádraží Velešín"

26.4.2017

12.9.2018

Cílem projektu "Snížení energetické náročnosti bytových domů č. p. 376 - 377 a č. p. 378 - 379, Velešín" je ušetření energie a snížení emisí skleníkových plynů. 72 domácností bude mít lépe klasifikovanou spotřebu energie. Na projekt je poskytována finanční podpora z EU.

Motivační program 2018 - ELEKTROWIN

17.9.2018

Sběrný dvůr ve Velešíně byl opatřen automatickou závorou. Nákup byl podpořen částkou 35.000 Kč z Motivačního programu ELEKTROWIN.

Nadace ČEZ - Oranžový přechod

24.11.2016

V rámci dotací Nadace ČEZ "Oranžový přechod - bezpečnost a ochrana dětí a mládeže" má Velešín osvětlený přechod pro chodce v ulicích  V Domkách a Krumlovská. Nadace podpořila vyžádaný projekt částkou ve výši 120 000,- Kč.

oranžový přechod 1oranžový přechod 2

Partnerství v projektu - ZUŠ Velešín

30.6.2016

Město Velešín  je partnerem projektu "Modernizace výuky uměleckého zaměření"