AKTUÁLNÍ INFORMACE
Městský úřad

Město zakoupilo novou cisternu

1.2.2024

Město Velešín pořídilo pro jednotku hasičů novou cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku SCANIA. Na financování se podílelo Město Velešín, Jihočeský kraj a Fond zábrany škod České kanceláře pojistitelů (přes MV - GŘ HZS ČR). Nová CAS nahradí stávající cisternu Magirus Deutz z roku 1982.

jihocesky kraj-barevne

‎Petr Vágner posílá fotografii_Petr Vágner posílá fotografii (18)

DOČASNÉ UZAVŘENÍ LÉKÁRNY VELEŠÍN

11.7.2023

Vážení občané,

tímto bychom Vám chtěli oznámit, že provozovatel lékarny ve Velešíně, kterým je Nemocnice Český Krumlov dočasně uzavřel pobočku z provozních důvodů. Znovu otevření naší lékarny je plánováno koncem září. O případných změnách Vás budeme obratem informovat.

Omlouváme se za vzniklé komplikace.

EG.D, a.s. - Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - 11. 4. 2023 - Římov, Holkov - viz příloha

27.3.2023

Nová zelená úsporám Light

12.1.2023

Poradenství k programu - MAS Pomalší o.p.s. - kontakty

Město Velešín zavádí MUNIPOLIS – Mobilní rozhlas

29.3.2022

Vážení spoluobčané,
spustili jsme pro vás službu Mobilní Rozhlas. Díky ní s vámi můžeme komunikovat moderně a efektivně. Občané, kteří se do Mobilního Rozhlasu zaregistrují, od nás budou dostávat důležité informace o dění ve městě, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace.

Co vám přinese registrace do Mobilního Rozhlasu?

·         novinky z úřadu přímo do telefonu

·         upozornění na krizové situace - výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, atd.

·         pozvánky na sportovní a kulturní akce

·         pozvánky na brigády dobrovolníků, kteří rádi v obci pomáhají

·         účast ve veřejných anketách

Registrace je zdarma. V registračním procesu si můžete nastavit, jaké informace vás zajímají. Vaše údaje budou v bezpečí v souladu s GDPR obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Jak se zaregistrovat?

1.       Přes webovou stránku https://www.munipolis.cz/registrace

2.       Přes mobilní aplikaci Mobilní Rozhlas Stáhnout pro Android Stáhnout pro iOS

3.       Vyplněním registračního letáku a předáním na Městském úřadě Velešín

Koordinační situace stavby - I/3 Velešín, křižovatka I/3 x III/15610 x MK

19.3.2021

Holkov - čistírna odpadních vod a splašková kanalizace

11.7.2019

Projekt "Autobusové nádraží Velešín"

26.4.2017

12.9.2018

Cílem projektu "Snížení energetické náročnosti bytových domů č. p. 376 - 377 a č. p. 378 - 379, Velešín" je ušetření energie a snížení emisí skleníkových plynů. 72 domácností bude mít lépe klasifikovanou spotřebu energie. Na projekt je poskytována finanční podpora z EU.

Motivační program 2018 - ELEKTROWIN

17.9.2018

Sběrný dvůr ve Velešíně byl opatřen automatickou závorou. Nákup byl podpořen částkou 35.000 Kč z Motivačního programu ELEKTROWIN.

Nadace ČEZ - Oranžový přechod

24.11.2016

V rámci dotací Nadace ČEZ "Oranžový přechod - bezpečnost a ochrana dětí a mládeže" má Velešín osvětlený přechod pro chodce v ulicích  V Domkách a Krumlovská. Nadace podpořila vyžádaný projekt částkou ve výši 120 000,- Kč.

oranžový přechod 1oranžový přechod 2

MěÚ Kaplice - informace ke kontrolám kotlů

3.11.2016

Provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva o tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, je povinen zajistit jednou za dva roky provedení kontroly technického stavu a provozu zdroje odborně způsobilou osobou, přičemž první kontrola musí být provedena nejpozději do 31. prosince 2016, dle ust. § 17 odst. 1 písm. h) a § 41 odst. 15 zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů.

Číst celé

Chytrá mapa našeho města - Mapová aplikace Velešín

12.3.2016

Potřebujete zjistit, čí je pozemek za Vaším domem a jak je velký? Zajímají vás omezení z hlediska územního plánování pro konkrétní lokalitu Vašeho města? Zajímá vás, jak Velešín vypadal v minulosti? K tomu všemu stačí jedno kliknutí do mapové aplikace na internetu.

Číst celé

Starší

logo EU logo MMR

Kalendář akcíZOBRAZIT