Chytrá mapa našeho města - Mapová aplikace Velešín
Rubrika: Městský úřad
12. března 2016


Potřebujete zjistit, čí je pozemek za Vaším domem a jak je velký? Zajímají vás omezení z hlediska územního plánování pro konkrétní lokalitu Vašeho města? Zajímá vás, jak Velešín vypadal v minulosti? K tomu všemu stačí jedno kliknutí do mapové aplikace na internetu.


Přinášíme vám novou mapovou aplikaci našeho města od společnosti Geosense. Tato mapová aplikace se podobá klasickým internetovým mapám, obsahuje ale mnohem více informací a pomáhá při správě obce. Jedná se o soubor map doplněný o data z našeho úřadu. Všechny informace se mohou prohlížet najednou, což umožňuje vidět vzájemné souvislosti a pomáhá tak šetřit čas a zodpovídat dotazy ze strany občanů mnohem rychleji. Práce s ní je jednoduchá, a protože je online, je přístupná odkudkoli a kdykoli.


Mapová aplikace našeho města (Geosense)


Odkaz na mapovou aplikaci je umístěn na webových stránkách města v pravém menu (na mobilech ve spodním menu). Tato mapová aplikace byla navržena tak, aby co nejvíce usnadnila práci úřadu města a zpřístupnila informace o městě veřejnosti.


Po otevření mapové aplikace se zobrazí ortofotomapa neboli letecký snímek se základními ovládacími prvky. V levém horním rohu najdeme MENU obsahující nástroje pro přihlášení pracovníků úřadu, měření vzdáleností a ploch, tisk mapy, zobrazení legendy a také Nahlížení do KN – po stisknutí tlačítka a následném kliknutí myší na pozemek či dům se na samostatné stránce zobrazí detailní informace z Katastru nemovitostí na stránce ČÚZK. Na levé straně je panel se strukturovanými mapovými vrstvami, s jehož pomocí můžete měnit obsah zobrazované mapy.


Do mapové aplikace byl rovněž zapracován územní plán města, který je možno si zobrazit v kontextu s katastrální mapou a ověřit si tak omezení uplatňovaná v rámci dané lokality pro konkrétní parcelu. Kromě územního plánu se může občan podívat, kudy vede kanalizace a vodovod nebo kde jsou umístěny lampy veřejného osvětlení.


Pro zájemce o historii města a okolí lze také zobrazit historické mapy II. vojenského mapování. Díky funkci nastavení průhlednosti mapových vrstev (posuvník se zobrazí po kliknutí na šipku dolů napravo vedle jména vrstvy) je pak možné prolínat historické mapy s dnešní realitou.


Vyhledejte si informace o svém pozemku v mapové aplikaci a přesvědčte se, co všechno nabízí.
Územní plán města Velešín v kontextu s katastrální mapou:  Zpět na předchozí stránku
Zobrazit všechny zprávy rubriky:
Městský úřad

logo EU logo MMR


Mapová aplikace našeho města (Mapotip)

logo-munipolisPředpověď počasí

logo-jihostroj logo-engel logo-eon logo-sdh-velesin logo-pratelevelesina logo-hradynamalsi logo-cevak logo-pomalsi logo-maspomalsi logo-sosvel logo-koupaliste