Městský úřad
Svatební obřady


INFORMACE KE SVATEBNÍM OBŘADŮM

 

S ohledem na vyhlášení mimořádného opatření platným na celém území České republiky k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 upozorňujeme snoubence, kteří hodlají uzavírat manželství, na omezení konání sňatečních obřadů v uvedeném maximálním počtu osob ve vnitřních i vnějších prostorech za stanovených opatření – viz odkaz https://www.mvcr.cz/clanek/obcan-na-urade-82997.aspx?q=Y2hudW09NQ%3d%3d . Při sňatečném obřadu tak nesmí být přítomno více než uvedený počet osob, a to včetně oddávajícího a matrikářky, případně domluveného hudebního doprovodu.


 

Vážení snoubenci,

 

pokud budete mít zájem uzavřít manželství v obřadní síni bývalého kostela sv. Filipa a Jakuba nebo na jiném vhodném místě ve správním obvodu Velešína, postupujte následovně:

 

Kontaktujte paní matrikářku Markétu Zieglerovou nebo Hanu Sobíškovou.

Na domluvenou schůzku si připravte: Datum obřadu, vaše občanské průkazy a rodné listy, rodné listy dětí, případně rozsudek o rozvodu manželství s nabytím právní moci, úmrtní list manžela/manželky.

Vyplníte s matrikářkou dotazník k uzavření manželství.

Pro sňatečný obřad je určena obřadní síň v kostele sv. Filipa a Jakuba, která má kapacitu pro 40 sedících osob.

 

Správní poplatky:

sňatečný obřad na jiném vhodném místě v katastru Velešína nebo mimo stanovený čas – 1.000 Kč

Za pátek a sobotu se poplatek v obřadním sále nevybírá.

 

Objednání sňatku:

nejméně 14 dnů před požadovaným termínem

 

Průvodce k uzavření manželství:

https://pruvodce.gov.cz/uzavreni-manzelstvi

 

S dotazy se obracejte na paní Zieglerovou, tel: 383 134 636 nebo paní Sobíškovou, tel: 380 331 541.Foto obřadní síně v bývalém kostele sv. Filipa a Jakuba na velešínském náměstí


foto_OS_001  foto_OS_003  foto_OS_005

foto_OS_006logo EU logo MMR


Mapová aplikace našeho města (Mapotip)

logo-munipolisPředpověď počasí

logo-engel logo-eon logo-sdh-velesin logo-pratelevelesina logo-hradynamalsi logo-cevak logo-pomalsi logo-maspomalsi logo-sosvel