AKTUÁLNÍ INFORMACE
Ostatní


Začínal jako zámečník, nyní je spolumajitelem strojírenské firmy. Střední škola ve Velešíně mi dala nejlepší základ pro kariérní rozvoj, říká absolvent

12.2.2021

https://budejcka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/30112-z-delnika-majitelem-stredni-skola-ve-velesine-me-naucila-vse-co-mi-pomohlo-ke-koupi-strojirenske-firmy-ve-ktere-jsem-pracoval-rika-absolvent.htmlNový hospic v Českém Krumlově

18.1.2021

V Českém Krumlově se otevřel Domácí hospic sv. Víta, pod záštitou Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích. Jedná se o domácí hospicovou péči a terénní odlehčovací službu. Více informací sdělí Mgr. Vršníková na telefonním čísle 739 130 330.


Jihočeský kraj spustí 15. ledna bezplatnou telefonickou linku pro seniory. Na čísle 800 100 450 získají informace o očkování proti covidu-19

15.1.2021

Jihočeský kraj spustí v pátek 15. ledna bezplatnou telefonickou linku pro seniory, která bude poskytovat informace o očkování proti onemocnění covid-19.

Pracovníci linky zájemcům pomohou s vyplněním registračního formuláře, výběrem očkovacího centra a objednáním termínu vakcinace. Telefonní číslo 800 100 450 bude v provozu v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hod.

Číst celé  


Revize katastru - vaše práva a povinnosti

27.11.2020


Město Velešín od 2. listopadu zajistí nákupy lidem v nouzi

30.10.2020

Město Velešín zajišťuje od pondělí 2. listopadu nákupy lidem v nouzi. 

Děkujeme všem, kteří se na nákupech podílejí.

Více informací v přiloženém letáčku.


Oznámení České pošty

26.10.2020

Česká pošta se aktuálně potýká s personálními problémy na svých dodejnách v obcích Votice, Velešín a Volyně. Vlivem karantény nebo onemocnění chybí na dodejně ve Voticích všech jejích devět zaměstnanců, v dalších dvou dodejnách se pak jedná o absenci pěti zaměstnanců ze šesti na dodejně ve Velešíně a o absenci šesti pracovníků z osmi ve Volyni.

 

Za případné komplikace spojené s doručováním balíků a dopisů se našim klientům omlouváme. Na nejpostiženější dodejně ve Voticích budou pomáhat pracovníci z benešovského depa a zásilky budou zpracovávat ve státní svátek ve středu 28. října. Další dodejny jsou posíleny ze Strakonic, respektive z Českých Budějovic. Omezení se týká doručování, nikoli poboček České pošty.
Informace pro občany ORP Kaplice

19.10.2020

https://www.mestokaplice.cz/zprava-2864/informace-pro-obcany/


Mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích č. 2/2020 ze dne 17. srpna 2020Otevřít / uložit dokument (PDF - 102 kB)Dokument PDF

17.8.2020

Krajská hygienická stanice doporučuje od 19.8. 2020 nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve veřejné dopravě, zdravotnických zařízeních a pobytových zařízeních sociálních služeb. Pořadatelům hromadných akcích je doporučeno sledovat aktuální zpravodajství.


Ukliďme svět, ukliďme Česko - aktuálně k úklidovým akcím

16.3.2020

Po dobu trvání nouzového stavu a karantény se akce zaregistrované na www.UklidmeCesko.cz nemohou uskutečnit. Stejně jako už roky vybízíme veřejnost k odpovědnému chování k přírodě a veřejným prostranstvím, vyzýváme nyní k odpovědnosti vůči našim spoluobčanům (v prvé řadě nejvíce ohroženým seniorům). Konání organizovaných úklidových akcí je do ukončení stavu nouze pozastaveno, stejně jako distribuce úklidových pomůcek (pytlů a rukavic). Až se situace uklidní, budete mít možnost své dříve zaregistrované akce přesunout na nové termíny, s největší pravděpodobností podzimní.


Žádost vedení města vůči občanům

12.3.2020

Vážení spoluobčané,

situace okolo koronaviru v ČR začíná být vážná. Nejdůležitější ze všeho je vzájemná ohleduplnost a respektování nařízení. 


- respektujte dodržování karantény po návratu z rizikových oblastí

- respektujte pravidelné mytí rukou a opatření proti šíření koronaviru

- v případě projevů příznaků respiračního onemocnění kontakujte obvodního lékaře

- v případě podezření na nákazu koronavirem kontaktujte linku 112

   (více informací, jak postupovat, je zde: https://www.kraj-jihocesky.cz/koronavirus-preventivni-informace)

- minimalizujte návštěvu úřadů, včetně MěÚ Velešín - použijte mail, telefon. Poplatky lze uhradit později.


Informace jsou neustále aktualizovány a zpřesňovány, sledujte zpravodajství a web města. 


Petr Vágner


Seniorpas a rodinné pasy

17.1.2020

Vážení občané,

Jihočeský kraj připravil a finančně podpořil pro občany Jihočeského kraje dva projekty - SENIOR PAS a RODINNÉ PASY.


SENIOR PAS

Senior pas je projekt, který podporuje občany nad 50 let a více. Účast na projektu a využívání slev je pro seniory díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná.

Více informací na www.seniorpasy.cz


RODINNÉ PASY

Projekt Rodinné pasy je založen na systému poskytování slev rodinám z Jihočeského kraje s alespoň jedním dítětem do 18ti let věku, včetně rodin neúplných, náhradních či rodin tvořených partnerským svazkem.

Více informací na www.rodinnepasy.cz

Číst celé  

Informace pro vlastníky lesů

3.4.2019

www.nekrmbrouka.cz

www.kurovcovamapa.czTelefon

19.12.2018Starší  

logo EU logo MMR


Mapová aplikace našeho města (Mapotip)Předpověď počasí

logo-engel logo-eon logo-sdh-velesin logo-pratelevelesina logo-hradynamalsi logo-cevak logo-pomalsi logo-maspomalsi