Volný čas
Sport
Sportovní klub Asociace Sport pro všechny


Kontaktní osoby:

Eva Veselá             - tel. 723 616 045

Alena Prokešová    - tel. 605 189 100

Monika Votíková     - tel. 606 286 403

Jana Voráčková      - tel. 603 964 664 , e-mail: vorackova.jana@email.cz

Asociace Sport pro všechnyPohyb je život SPORTOVNÍ KLUB ASOCIACE SPORTU PRO VŠECHNY VELEŠÍN
SK ASPV Velešín

Sportovní klub Asociace sportu pro všechny je sportovní organizací pro širokou veřejnost (děti, dívky a chlapce, ženy i muže). V současné době nabízí pod vedením zkušených cvičitelek zajímavé cvičení pro děti (předškolní děti s rodiči, pro školní děti) a pro dospělé cvičební hodiny se zaměřením na zdravotní, posilovací a relaxační cvičení s hudbou.

 

 

Cvičení pro děti:


s cvičitelkou Janou Voráčkovou a Monikou Votíkovou:

    • Cvičení předškolních dětí s rodiči-sportovní hry, cvičení na nářadí, zdravotní cvičení apod.
    • Všeobecná gymnastika pro školní děti-základy atletiky, gymnastické cviky, sportovní hry, cvičení na nářadí, zdravotní cvičení, soutěže apod.

Používáme různé cvičební pomůcky jako jsou stepy, overbally, bodybally, zátěže, posilovací gumy, k dispozici jsou podložky na cvičení, švihadla, míče, obruče, tenisáky, „padák“, šplhací síť, malá trampolína a školní tělocvičné nářadí.


Cvičení pro dospělé:

  • s cvičitelkou Evou Veselou – Zdravotní gymnastika a posilování – cvičení nižší intenzitou (rytmická gymnastika, posilování, strečink, relaxace)

 

Rozvrh cvičebních hodin, bližší a aktuální informace hledejte na nástěnce SK ASPV naproti autobusovému nádraží.

 

 

Z historie SK ASPV Velešín:


V letech 1985-1986 ve Velešíně organizovalo Střediskové kulturní zařízení cvičení pro ženy (džezgymnastiku), které probíhalo 1x týdně v sále " U zlaté podkovy". Od září 1986 převzala tyto cvičební hodiny TJ Jihostroj Velešín a Džezgymnastika byla zahrnuta do odboru ZRTV. Vzrůstající zájem o toto cvičení si vynutil přesun cvičebních hodin do tělocvičny Základní školy a rozšíření hodin na cvičení 2x v týdnu s různou náročností a intenzitou. Vedení cvičebních hodin zpočátku zajišťovala pouze cvičitelka Eva Veselá a postupně se do vedení hodin zapojovaly cvičitelky Zuzana Kyselová a Lenka Váchová. S nástupem dalších moderních forem cvičení při hudbě se měnila i náplň cvičebních hodin, rozvíjel se aerobic, cvičení na stepech, nové posilovací formy cvičení, rozšířil se i počet cvičitelek pro cvičení žen o Alenu Prokešovou, Lenku Šípkovou a Lenku Noskovou. Po rozpadu TJ Jihostroj Velešín se v roce 1993 ustanovil SK ASPV Velešín, který umožnil pokračování všech již zavedených forem cvičení a také rozvoj nových druhů cvičení (kalanetika, pilates,balantes, powwer yoga, strečink, taneční forma aerobiku, dětský aerobik ) a rozdělení jednotlivých hodin podle potřeb cvičenek a cvičenců ( podle věku a dovedností ) Sportovní klub SK ASPV Velešín zároveň v době vzniku vzal pod svá křídla i aktivity odboru ZRTV při TJ Jihostroj Velešín, které se zabývaly cvičením dětí a mládeže. Původní oddíl všeobecné gymnastiky pod vedením cvičitelů p. Leštiny a MUDr. Opekara převzaly cvičitelky Ivana Kyselová a Jana Voráčková, později pak i Lenka Šípková. Rozdělily cvičení do dvou kategorií na cvičení rodičů s dětmi a předškoláčků a cvičení žáků a žákyň. V roce 1993 vznikl dětský aerobic pod vedením I. Kyselové. Ten v r. 1995 převzala A. Prokešová, která vedla mladší a starší žákyně, dance začátečníky a pokročilé.SK ASPV Velešín 1 SK ASPV Velešín 2 SK ASPV Velešín 3 SK ASPV Velešín 4 SK ASPV Velešín 5 SK ASPV Velešín 6 SK ASPV Velešín 7 SK ASPV Velešín 8logo EU logo MMR

Kalendář akcíZOBRAZIT

Mapová aplikace našeho města (Mapotip)

logo-munipolis


logo-jihostroj logo-engel logo-eon logo-sdh-velesin logo-pratelevelesina logo-hradynamalsi logo-cevak logo-pomalsi logo-maspomalsi logo-sosvel logo-koupaliste