Pomoc občanům, kteří jsou v exekuci: Milostivé léto (pouze do konce ledna!!!)
Rubrika: Ostatní
3. ledna 2022


Vážení občané, pokud se vy nebo vaši blízcí nacházíte v exekuci/v dluhové pasti, přečtěte si níže o  možnosti zbavit se dluhů jednou pro vždy.

V České republice jsou v exekuci stovky tisíc lidí. Mnoho z nich je exekucí zatížených dlouhé roky a nejrůznější pokuty a penále jim za tu dobu zvýšily celkovou vymáhanou sumu až na násobky původních částek. Přesně pro tyto případy je nyní vyhlášena unikátní akce s názvem Milostivé léto, která umožňuje dlužníkům ukončit exekuční řízení pouhým zaplacením původní vymáhané částky plus poplatku exekutorovi ve výši 907,50 Kč včetně DPH. Odpouští se tak úroky a penále, což mohou být při dlouhotrvajících exekucích vysoké částky.

Akce platí pro exekuce u veřejných institucí (např. obce, dopravní podniky, zdravotní pojišťovny, ČEZ a další), ale připojily se i některé soukromé firmy – např. banky a úvěrové společnosti.

Akce neprobíhá automaticky a dlužníka o této možnosti splacení nebude nikdo napřímo informovat. Je tak nutný proaktivní přístup a snaha řešit svou aktuální dluhovou situaci. Dále není možné ukončit tímto způsobem všechny exekuční řízení, ale pouze ty, které splňují stanovené podmínky.

Podrobné informace naleznete zde: https://www.exekuceinfo.cz/novinky/milostive-leto

Pomoc s vyřízením žádosti vám může např. bezplatná právní poradna organizace ICOS v Českém Krumlově nebo v Kaplici: http://poradna.krumlov.cz/w/-310/ nebo občanská poradna Jihočeské rozvojové v Českých Budějovicích: https://www.jihoceskarozvojova.cz/sluzby/obcanska-poradna/caste-dotazy.html

Obě poradny jsou také vhodným místem, kde hledat další pomoc v případě řešení nadměrných dluhů.

Upozorňujeme, že akce probíhá pouze do konce ledna, a jelikož administrativa záležitosti zabere určitý čas, prosím zbytečně možnost oddlužení neodkládejte.

 

   Zpět na předchozí stránku
Zobrazit všechny zprávy rubriky:
Ostatní

logo EU logo MMR


Mapová aplikace našeho města (Mapotip)Předpověď počasí

logo-engel logo-eon logo-sdh-velesin logo-pratelevelesina logo-hradynamalsi logo-cevak logo-pomalsi logo-maspomalsi logo-sosvel