Hasiči ve Velešíně tisknou přípravky pro šití šňůr k rouškám
Rubrika: Městský úřad
26. března 2020


Hasiči ve Velešíně disponují moderní technologií, ovšem dočasně. V hasičské zbrojnici se díky SOŠ a SOU Kaplice, společnosti ENGEL a městu Velešín rozjela výroba přípravků na šití šňůr pro roušky, a to metodou 3D tisku. 

 

Společnost Heart Warrior, která tento výrobek zdarma distribuuje mezi zájemce, svou kapacitou výroby poptávku pokrýt nedokáže. Proto jsme s paní ředitelkou SOŠ a SOU Kaplice, Zdeňkou Lovčí vymysleli, že do výroby zapojíme také nyní nevyužitou školní 3D tiskárnu. Druhá 3D tiskárna nám byla vypůjčena ze společnosti ENGEL, která dodala též vstupní materiál. Prostor pro tisk a náklady na provoz 3D tiskáren poskytuje město Velešín. 

 

“S oběma tiskárnami pracuji, a tak nebylo těžké výrobu v hasičské zbrojnici zprovoznit,” řekl velešínský hasič Petr Skřivánek. Za pomoci dvou 3D tiskáren dokážeme denně teoreticky vyrobit až 80 ks těchto přípravků. Ty slouží k jednoduchému složení pruhu látky v šňůru, která se následně všije do roušek. Jelikož je nyní problémové sehnat gumu či tkaloun, je o tohoto pomocníka velký zájem. Výrobky budeme distribuovat společnosti Heart Warrior, ale poskytneme je rádi také zájemcům z Velešína a okolí. Stačí nás zkontaktovat například přes stránky na facebooku či na emailu: sdh.velesin@gmail.com a předání domluvíme. 

 

Kromě standardní činnosti u mimořádných událostí, tak hasiči ve Velešíně rozváží nákupy a léky seniorům a tímto způsobem pomáhají v této zcela ojedinělé době.


  Zpět na předchozí stránku
Zobrazit všechny zprávy rubriky:
Městský úřad

logo EU logo MMR


Mapová aplikace našeho města (Mapotip)Předpověď počasí

logo-engel logo-eon logo-sdh-velesin logo-pratelevelesina logo-hradynamalsi logo-cevak logo-pomalsi logo-maspomalsi