Znak Velešína
Velešínský zpravodaj 2006/06

Volby do Poslanecké sněmovny

Volby do Poslanecké sněmovny

Parlamentu České republiky

 

 

Ve dnech 2. a 3. 6. 2006 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Bude možné volit jednu z devatenácti politických stran, politického hnutí nebo koalice.

Hlasovací lístky jsou distribuovány voličům nejpozději 3 dny přede dnem voleb. V případě, že dojde k poškození hlasovacích lístků nebo ke ztrátě, je možné požádat ve volební místnosti okrskovou volební komisi o vydání nové kompletní sady hlasovacích lístků.

Ve Velešíně se opět hlasuje ve třech volebních okrscích.

Okrsek č. 1 je v budově městského úřadu a hlasují v něm občané, bydlící v ulicích: Kaplická, Na Vrších, Ke Kozákům, náměstí J.V.Kamarýta, Zahradní, Krumlovská, V Domkách, Latrán, V Úvoze, U Přehrady, K Malši, U Přeložky, Dolní a Nad Cihelnou.

Okrsek č. 2 je v zasedací místnosti kina, kde volí občané, bydlící v ulicích:

Družstevní, Školní, Nádraží, Skřidla, Chodeč, Bor, Na Hvízdalce a Sídliště čp. 376-389, 465-466 a 504-505.

Okrsek č. 3 je v základní škole, a volí v něm občané mající trvalé bydliště v ulicích:

Dělnická, Strahovská, U Hřiště, Tovární, Budějovická, Šumavská, U Lesa, Holkov a Sídliště čp. 374-375, 457-464 a 506-508.

Volební místnosti jsou otevřené v pátek dne 2.6.2006 od 14,00 hod. do 22,00 hod. a v sobotu dne 3.3.2006 od 8,00 hod do 14,00 hod.

Voličem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je občan ČR, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let.

Volič po příchodu do volební místnosti prokáže okrskové volební komisi svou totožnost a státní občanství ČR platným OP nebo CP. Volič, který se dostaví do volební místnosti s voličským průkazem, je povinen tento průkaz odevzdat okrskové vol. komisi.

Každý volič hlasuje osobně, v prostoru určeném pro úpravu hlasovacích lístků volič vloží do úřední obálky jeden hlasovací lístek té politické strany, pro niž se rozhodl hlasovat. Zároveň může na hlas. lístku vybrané polit. strany zakroužkováním pořadového čísla nejvýše u 2 kandidátů uvedených na témže hlasovacím lístku vyznačit, kterému z kandidátů dává přednost.

Volič může požádat ze závažných důvodů, zejména zdravotních městský úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi, aby mohl hlasovat mimo volební místnost. V takovém případě okrsková komise vyšle k voliči dva členy s přenosnou volební schránkou.

MÚ Velešín

O vracích

S narůstajícími počty motorových vozidel se v ulicích měst a obcí současně objevují i jejich vraky. Tyto vraky mohu představovat nebezpečí úrazu pro hrající si děti, ohrožovat mohou také životní prostředí a současně hyzdí vzhled veřejných prostranství. Vraky vozidel také mnohdy zabírají plochy určené pro parkování.

 

Co je to vlastně vrak ?

V případě, že se vozidlo označené jako vrak nachází na pozemní komunikaci rozumíme vrakem silniční vozidlo trvale technicky nezpůsobilé k provozu a toto vozidlo není opatřeno státní poznávací značkou, nebo které je zjevně trvale technicky nezpůsobilé k provozu.
V případě, že se vozidlo označené jako vrak nachází mimo pozemní komunikaci a současně na veřejném prostranství rozumíme vrakem každé úplné nebo neúplné motorové vozidlo, které bylo určeno  k provozu na  pozemních komunikacích pro  přepravu osob, zvířat nebo věcí a stalo se odpadem.

Jaké jsou povinnosti vlastníků vraků ?

V prvním případě, kdy vozidlo stojí na pozemní komunikaci je zákonem č. 13/97 Sb. o pozemních komunikacích výslovně zakázáno odstavovat vraky na pozemních komunikacích. Pokud se tak přesto stane, je vlastník vraku povinen na výzvu vlastníka komunikace odstranit vrak do dvou měsíců po doručení výzvy k odstranění. Neučiní – li tak, odstraní vrak vlastník komunikace na náklady vlastníka vraku. Nemůže - li vlastník komunikace zjistit vlastníka vraku, zveřejní výzvu k odstranění vraku způsobem v místě obvyklým a po marném uplynutí lhůty dvou měsíců ode dne zveřejnění odstraní a zlikviduje vrak na své náklady. Je – li zjištěn vlastník vraku dodatečně, může být vůči němu uplatněn nárok na náhradu nákladů vzniklých odstraněním a likvidací vraku.

V druhém případě, kdy vozidlo stojí mimo pozemní komunikaci a současně na veřejném prostranství je zákonem 185/2001 Sb. o odpadech stanoveny povinnosti  při nakládání s autovraky a to :

1. Každý, kdo se zbavuje autovraku, je povinen autovrak předat pouze  osobám, které jsou provozovateli  zařízení ke sběru, výkupu, zpracování, využívání nebo odstraňování autovraků.

2. Vlastník vozidla před jeho předáním podle odstavce 1 je povinen  umístit vozidlo  na  místo,  kde nepoškodí  nebo neohrozí životní prostředí  ani nenaruší estetický  vzhled obce či  přírody nebo krajiny.

3. Vozidlo  umístěné  v  rozporu  s  odstavcem  2 (dále jen “opuštěné vozidlo”), přemístí po uplynutí  2 měsíců obecní úřad na náklady jeho vlastníka na vybrané parkoviště. Informaci o umístění opuštěného vozidla  na vybrané parkoviště zveřejní  obecní úřad na své  úřední  desce.  O  umístnění  vozidla  písemně informuje jeho vlastníka, pokud je ho možné identifikovat.

4. Pokud vlastník nepřevezme  vozidlo z vybraného parkoviště po  marném  uplynutí  lhůty  2  měsíců  od  informování  vlastníka a v případě  nemožnosti jeho identifikace  od zveřejnění informace podle odstavce 3, má se za to, že vozidlo je autovrak. Obecní úřad naloží s autovrakem podle odstavce 1.

Náklady  spojené  s  postupem  podle  odstavců  3 a 4 je povinen uhradit obci poslední  vlastník opuštěného vozidla uvedený v registru motorových vozidel.

 

František Schusser: VELEŠÍNSKÁ MIKROHISTORIE PO KAPKÁCH

(11) “POLENOVÁ PLAVBA” NA MALŠI

Na jaře koncem března a počátkem dubna se dělaly “zátahy” u každého mlýna. Na začátku náhonu se zatloukaly železnou palicí až 200 kg těžkou do dna kůly. Byly 4 až 6 metrů dlouhé a až 25 cm silné. Ke kůlům se houžvemi přivázaly čtyři klády vedle sebe, aby se po nich dalo chodit. To se provádělo proto, aby polena “plula” přímo do vorové propusti, a ne do mlýnského náhonu. Poněvadž byla také polena, která ležela dole v hranici až na zemi, mokrá a těžká, plavala obyčejně pod vodou, takže podplavala zátahy, připevnily se v mlýnské stoce těsně před mlýnem husté žebříky sahající metr pod vodou, aby se zachytila těžká polena plující pod vodou. Takové opatření se dělalo u každého mlýna, pily nebo hamru a zůstávalo na místě, dokud je tzv. “zadní konec” neodstranil. Na Pohořském potoku bylo takových zajištění 7 a na Malši jedenáct

U přejezdů a brodů přes řeku byly zřízeny závory obsluhované hlídačem. Když jel povoz nebo byl veden dobytek přes řeku, hlídač závorou polena zadržel, pokud vše nepřejelo. Potom polena “plula” dále. Ke zhotovení všech zátahů bylo třeba 2 až 3 týdnů. Bylo při tom zaměstnáno 30 až 40 dělníků, většinou plavců. “Beranilo” se z vorů. Když bylo vše hotovo, rozebralo se beranidlo, všechno se složilo na vory, ty se svázaly zpět do pramene, otevřela se vorová propust a pramen se vším osazenstvem plul k dalšímu mlýnu, kde se vše opakovalo.

Po skončení všech příprav byl určen den, kdy začne plavba polen. Bylo to obyčejně kolem poloviny dubna, aby se využila jarní voda. V ten den se všichni dělníci lesní správy i plavci sešli u hranic polen navezených k potoku. Z horních rybníků byla puštěna voda, hranice byly převaleny do řečiště a tak polena plula plným potokem. Házení polen do potoka trvalo 2 až 3 dny podle množství. Než se polena házela do vody, byli již na svých místech na potoku i na řece hlídači. Jednak hlídali, aby se polena neztrácela, jednak dlouhými háky odpichovali uvázlá polena, aby nezůstávala stát. Těch hlídačů bylo mnoho, na jeden kilometr podél potoka dva až tří. Bylo-li házeno do vody menší množství 10 až 15 tisíc kubíků, byla polena zadržována částečně v Benešově, částečně na Ponholci u Blanska. Větší množství plulo však až do Českých Budějovic. V některém roce plulo až 40 tisíc kubíků najednou.

V Českých Budějovicích končila plavba polen na tzv. “holcplace”, u velkého jezu u Špačků”. Zde se pracovalo na dvě směny, v jedné bylo okrouhle 300 lidí. Vytahování polen trvalo tři týdny i více. Z počátku se polena vyvážela na trakařích, později byly zřízeny podél řeky koleje, po nichž koně tahali vozíky. Velká práce byla s tříděním dříví, které hodně zdržovalo. Ve vodě bylo vše promícháno: odkorněné štěpiny i válečky, palivové s kůrou, měkké i bukové. Celkem bylo 9 tříd, každá třída se u vody dávala na jeden vozík. “Zaměstnaní dělníci to většinou v životě nedělali, proto bylo nutno stále chodit a mluvit: to patří sem, to sem, to zase tam, takže večer dozorci už ani mluvit nemohli. Ovšem za pár dnů to bylo lepší. Když se lidé zapracovali, sami pak rozeznávali druhy dříví. To se vyrovnávalo do velikých hranic.”

Když byla všechna polena naházena do vody, pustilo se z rybníků ještě víc vody a další den šel po řece tzv. “zadní konec”. To šli dělníci po obou stranách potoka s dlouhými háky a házeli do vody polena, která zůstala na břehu, takže za nimi byl potok čistý. Hlídači střežící plavbu hlavně v noci mohli ve dne spát, měli boudy také složené z polen. Na konec naházeli i boudy do vody a šli se zadním koncem. V Plavě polena dočasně skončila svou cestu po vodě. Tam byla přes řeku železná vrata, tzv. rechle, která zadržela všechna polena. Bývalo jich tam tolik, že sahala až do Doudleb. Z rechlí se vypouštělo každý den tolik polen, kolik z Č. Budějovic z “holcplacu” žádali a potřebovali a kolik dokázal za den vytáhnout. Že jsou rechle na správném místě a mají velkou cenu, dokázaly za velké vody v roce 1936. Ta tehdy vzala vše, co bylo ve vodě, i zátahy, přestože byly dobře udělány. Ale v Plavě před rechlemi zůstalo všechno dříví stát, nic neuteklo, bylo tam ještě 20 tisíc kubíků polen, zátahy, kůly aj. Tak se rechle osvědčily. Když se všechno dříví odtud postupně vypustilo, šel úředník lesní správy s dělníky jako zadní konec a čistili řeku až do Č. Budějovic. Vytažením všech polen z vody a srovnáním do hranic, polenová plavba skončila. Polenová plavba trvala podle množství dříví 2 až 3 týdny a jen zřídka se opakovala dvakrát za rok.

Pokračování...

 

 

 

 

MO KDU ČSL Velešín děkuje

všem, kteří se postarali o organizaci oslavy DNE MATEK

14. 5. 2006. Poděkování patří především pí.Růžičkové, Weiglové, Levé, Persánové, Jančářové, Olšanové, Daškové, Prokešové, p.Špatnému a za sponzorský dar firmě MALŠE.

Zároveň chceme poděkovat všem účinkujícím.

 

Poděkování

Děkuji zástupcům Městského úřadu a zástupcům Vincencského společenství sv. Václava ve Velešíně za milé blahopřání a dárky k mému významnému životnímu jubileu.

František Staněk

Poděkování

Dovolte mi poděkovat zástupců Městského úřadu Velešín, Jihostroje, Jednoty a zástupcům Vincencského společenství Sv. Václava za dary a milé blahopřání k mým vzácným narozeninám. Zároveň děkuji své rodině za přípravu důstojné oslavy.

Rypková Marie

Poděkování

Děkuji představitelům Městského úřadu za blahopřání a dárek k mým sedmdesátým narozeninám.

Josef Doležal

PÁR INFORMACÍ Z VELEŠÍNA

Neobvyklý ruch a pohyb mládeže v našem městě signalizoval probíhající celosvětovou akci ,,Ukliďme svět”. I přes zjevnou nechuť několika jedinců se úklidu zúčastnilo přes 280 lidí (dětí i dospěláků) členů spolků, klubů a oddílů.Sebralo se 64 pytlů volně se povalujícího odpadu- většinou plastů, jeden pár lyží naštěstí bez lyžaře a několik nezbytných pneumatik.

Myslím si, že to není špatné ,,odlehčení” pro naše okolí, ve kterém se nakonec pohybujeme všichni.

Je to vlastně i výzva pro ty, kteří mají chuť podílet se na dění ve Velešíně a nečekat, že se něco udělá samo nebo že nám na to někdo dá.

Zájemci (2 – 100 let) se mohou podílet na přípravě akce ,,Evropský den koupání v řekách”, která proběhne v sobotu 1. července. Minulý rok byl Den koupání ve znamení recese a byla to docela sranda. Není na škodu ,,pánům nahoře” občas připomenout co nás tady trápí a ještě se při tom pobavit. Musíme připravit program a poshánět prostředky na občerstvení.

Všichni majitelé triček ,, koupu se na vlastní triko” jsou automaticky zváni.Kdo chce pomoci s přípravou, kontaktujte mne nejpozději do 10.června (ostatní sledujte plakátování).

Druhou příležitostí pro nadšence je i ruční kosení genofondové plochy Jeryn u Dlouhé. Každý je vítán v sobotu 10.června od ranních hodin.

Zatím pouze podnětem pro zamyšlení je využití pozemku s protékajícím potokem nad ,,Fontánou”.Pokud se podaří vybudovat rybníky za E55, kde slibně postupují projektové práce, nebude tento pozemek ohrožován několikrát za rok záplavou a mohl by sloužit třeba jako park nebo něco podobného.Přemýšlejte.

Na základě upozornění občanů o ohrožení hnízd rorýsů obecných, probíhajícím zateplováním panelových domů, jsme dali podnět na Městský úřad pí.Řihoutové (živ.prostředí) k jednání s dodavatelskou firmou.Snad se podaří zachovat hnízdní dutiny a tím i možnost rozmnožování tohoto chráněného druhu.Hnízdí v období květen- červen.

O čapí rodince nad Houžvákem, o rorýsech na panelácích, o opravě kapličky u Dlouhé a o archeologickém průzkumu na hradě Pořešín vás budu informovat v dalším čísle zpravodaje.

Za Velešínské ochranáře Jirka Růžička, 602 46 16 16

Klub maminek Velešínské klubíčko

každou středu od 9 hodin ve sportovní hale Jihostroje. V případě pěkného počasí (slunečno, teplo, sucho) – se sejdeme na novém dětském hřišti na sídlišti u rybníčku!!! Maminky, tatínkové, babičky, dědečkové i všichni ostatní – přijdte si s dětmi zacvičit, zazpívat, pohrát a zadovádět, s ostatními dospěláky popovídat. Přijít můžete s dětmi také vyzkoušet nová hopsadla, houpačku a ručně dělaný domeček.

Program je koncipován pro děti přibližně od 1 roku do 4 let a pro děti handicapované do více než 4 let – cvičíme s kruhy, míčky, přelézáme opičí dráhu, prolézáme tunelem… Zpíváme, učíme se říkanky a na závěr máme volnou hernu, maminky si udělají čaj a popovídají.

Do tělocvičny je s sebou nutné vzít přezůvky pro sebe i pro dítě a 10 korun za rodinu na vstupné, které bude použito na nákup dalšího vybavení.

Fotky je možné si prohlédnout také na nových internetových stránkách Velešínského klubíčka:

http://www.mcvelesin.unas.cz, které vytvořila jedna šikovná maminka. Časem byste se z nich měli dovědět i aktuální program na každý týden.

Pozor, v době letních prázdnin Velešínské klubíčko nefunguje.

V klubu si také můžete půjčit brožurku Jak se neztratit - pro maminky, které se chtějí zorientovat v sociálních dávkách na MD a nebo pro ty, co hledají po mateřské dovolené práci – dozví se, jak napsat životopis, kde získat rekvalifikační kurz apod., kterou nám na své přednášce věnovala o.p.s. Attavena.

 

Exkurze do muzea v Č. Krumlově

V úterý 9. 5. 2006 jsme se celá třída 6. B vydala do Č. Krumlova. Vyjeli jsme už ráno. Cestou autobusem se nic zvláštního nestalo.

V muzeu nás nejprve čekala expozice pravěku, potom středověku. V této historické části muzea jsme se dozvěděli zajímavosti o založení Českého Krumlova a Velešína. Mohli jsme si prohlédnout model města Č. Krumlova a barokní lékárnu.

V druhé části expozice jsme viděli kroje, statek, železnici a věci, které se používaly na statku. Ale mně se nejvíce líbil model divadla pašijových her v Hořicích na Šumavě. Když jsem ho důkladně prozkoumal, zjistil jsem, že jsou tam žárovičky a přívodní drátky, ale ty nebyly zapojené, a tak jsem si od Lukáše vypůjčil baterii z MP3 přehrávače a zapojil obvod, ale baterie nesvítila. Byl jsem velmi zklamaný.

Dále jsme si v části Svět očima dětí prohlédli staré hračky a kočárky a výtvory dětí ze ZUŠ Č. Krumlov.

Potom jsme měli na náměstí rozchod. V poledne jsme se vrátili do Velešína.

Radek Martiník 6. B

V muzeu mě zaujalo vysvědčení žáka staré 50 let. Měl tam dvě pětky, dvě čtyřky, pár trojek a také nějaké dvojky. Z chování měl žák každé pololetí dvojku.

V oddělení pravěku mě zaujaly nádoby a střípky z nádob, které byly staré tisíce let. V oddělení středověku se mi líbila kamenná křtitelnice z první poloviny 14. stol. nalezená v Dolní Vltavici a hroty šípů a loveckého kopí také ze 14. stol. Ale nejhezčí byla vyřezávaná truhla ze 17. stol.

Ohromily mě zbraně halapartna a mušketa a ještě jedna puška s bodákem, ta byla z r. 1850.

V přízemí muzea byly vystaveny hezké obrazy od Adalberta Stiftera, mně se líbil hlavně obraz V Gosarském údolí - z r. 1834.

Karel Vojtěch 6. B

Mně se v muzeu líbily meče z doby rytířů, brnění rytířů, puška z Rakouska-Uherska, pomalovaná kadibudka a další věci.

Když jsme měli rozchod, vyfotili si některé žáky turisté z Japonska. Asi chtěli mít památku na děti z jižních Čech.

Lukáš Kysela 6. B

Přijímací zkoušky na SOŠ Velešín

24.dubna se konaly přijímací zkoušky do prvních ročníků Střední odborné školy strojní a elektrotechnické. Naše škola otevírá tři maturitní a dva tříleté učňovské obory.

Největší zájem byl o obor Elektrotechnik počítačové systémy. Na tento studijní směr se přihlásilo 48 uchazečů a přijato jich bylo 30.

Na maturitní obor Mechanik seřizovač si podalo přihlášku 24 studentů. Škola v prvním kole přijala 21 žáků.

Na třetí maturitní obor Mechanik seřizovač-mechatronik se hlásilo 25 uchazečů. Přijato bylo 22 nových studentů.

Na tříleté učební obory Obráběč kovů se hlásilo 18 studentů a škola si vybrala 12 žáků.

Na Mechanika elektronických zařízení z 13 přihlášených si škola vybrala 10 zájemců.

15.května se konalo II.kolo přijímacího řízení. I ve druhém kole byl značný zájem o naše obory. Jednotlivé obory byly doplněny na 30 studentů. To znamená, že bylo přijato 120 nových studentů.

O absolventy strojírenských oborů je v praxi velký zájem, a proto firmy již od prvního ročníku sponzorují vybrané studenty, aby v budoucnu měly zajištěnou odbornou a kvalifikovanou pracovní sílu. Výběrové řízení provádějí BOSCH Č.B., LINDE Č.K., JIHOSTROJ, GREINER TRHOVÉ SVINY. V minulém týdnu se ozvaly další firmy, které mají zájem o naše absolventy. Jedná se o AKTUAL KAPLICE a ČZ STROJÍRNA STRAKONICE.

Z.C.

 

Vyhodnocení ankety SPORTOVEC VELEŠÍNA 2005

Velešínským zpravodajem proběhla anketa o nejlepšího sportovce Velešína za rok 2005. Každý občan mohl dát svůj hlas nebo hlasy svým favoritům. Anketních lístků bylo odevzdáno rovných 80 a zde jsou výsledky.

1. Adam Pečl 130 hlasů

2. Vendulka Charvátová 48 hlasů

3. Martin Staněk 44 hlasů

4. Viktorka Krupicová 27 hlasů

5. Veronika Weisfeitová 22 hlasů

6. Barborka Zimeková 20 hlasů

7. Lukáš Smola 16 hlasů

8. Lukáš Sumerauer 10 hlasů

9. Veronika Šustrová 9 hlasů

10. Dominika Sumerauerová 8 hlasů

11. Jan Trummer 7 hlasů

12. Jana Bednářová 6 hlasů

13. Milan Prokeš st. 5 hlasů

14. Milan Rouha 4 hlasy

15. Karel Růžička 3 hlasy

Petr Kopačka

Kateřina Krupicová

Jiří Mach

Marcela Klimešová

František Jeřábek

16. Daniel Rolník 2 hlasy

Jana Voráčková

17. Barbora Ťupová 1 hlas

Jaroslav Moravec

Tomáš Kutlák

Robert Crkva

Milan Prokeš ml.

Toto jsou všichni nominovaní a pokud někdo z vás ví o úspěších i dalších sportovců nebo oddílů, máte možnost napsat do Velešínského zpravodaje.

Dovolte mi ještě touto cestou poblahopřát autorce této ankety Hance Císařové a jejímu manželovi Alešovi k narození dvojčátek. Určitě z nich vyrostou další zdatní sportovci.

Za KIC města Velešín Hana Růžičková

STOLNÍ TENIS

Sluníčko začíná hezky svítit, brzy začnou prázdniny a dovolené, na které se všichni moc těšíme. My, stolnětenisoví nadšenci, taky, neboť jsme dobře zakončili velmi náročnou sezónu.

Družstvo muži (ve složení – M. Břicháček, J. Masaryk, F. Bürger, R. Vraspír) si druhým místem v okresní soutěži zajistilo postup do okresního přeboru. Největším protivníkem nám byla Křemže – o lítých bojích svědčí vyrovnané výsledky vzájemných utkání. Na všechna ostatní družstva platila a stačila herní jistota M. Břicháčka, filigránská přesnost, chytrá hravost a hravá chytrost V Masaryka, zarputilá bojovnost a houževnatost F. Bürgra. Zejména nás však těšil herní růst R. Vraspíra (15 let), který začal trénovat před 4 roky a nyní uhraje průměrně 3 body za zápas, přičemž poráží zkušené, ostřílené hráče. V žebříčku finálové skupiny okresní soutěže byl čtvrtý, M. Břicháček třetí, J. Masaryk sedmý, F. Bürgr devátý.

V dívkách Nela Javoříková obsadila v krajských bodovacích turnajích v mladších žákyních 5. místo + v TOP 10 (=turnaj deseti nejlepších z kraje v dané kategorii) taky 5. místo, a v TOP 10 ve starších žákyních – 6. místo. Jejím největším úspěchem bylo 3. místo v krajském přeboru mladších žákyň, čímž si vybojovala účast na mistrovství České republiky, které se konalo 10.-14. května ve Zlíně.

Nad výkony jednotlivců však stavím a osobně mám největší radost z toho, když se při trénincích všichni zasmějeme a odreagujeme, ať už děti od školy, nebo dospělí od práce.

Tohle vše (sportovní výsledky i povaha) by nebylo možné bez technického zázemí, které nám zajistili Jihostroj a město. Chtěli bychom nejvíce poděkovat panu místostarostovi Mikešovi, který při nás vždy stál a největší měrou se zasloužil o vznik Sportovní haly.

Chcete-li si v tělocvičně s námi zahrát, máme tréninky v úterý (16.00 – 18.30), ve čtvrtek (16.00 – 19.30).

Děkujeme za Vaši přízeň a podporu.

D. Javoříková