Znak Velešína
Velešínský zpravodaj 2005/01

Velešínský zpravodaj 2005/01

Investiční akce provedené v roce 2004

Rekonstrukce 

4 492 094,-

Rekonstrukce teplovodů

3 198 575,-

Modernizace kotelny

423 522,-

Výměna autobusových zastávek

192 841,-

(Chodeč, Holkov, Vel.Nádraží)

 

Rekonstrukce silnice        Nádraží

2 353 711,-

                                  Dolní ul.

1 028 184,-

Rekonstrukce chodníků  - Strahovská         

876 305,-

                               - Nádraží

330 995,-

                               - U Lesa

42 420,-

Rekonstrukce veřejného osvětlení - Strahovská

202 281,-

                                            - Dolní ul.  

71 320,-

Oprava střechy radnice

510 000,-    ( 300tis. dotace od kraje)

Vybavení hasičského sboru požární technikou             

240 000,- (grant + příspěvek od kraje)

Nástavby panelové domy

letos proinvestováno     6 400 000,-

Výměna oken u panel.domů

2 985 660,-

                                                

Akce pro rok 2005

l)  komunikace vč. chodníků  -

V Úvoze, Zahradní, U Přeložky

4,5 mil. Kč (2,5 mil.Kč   platba v r. 2006)

2) komunikace  K Malši , Na Vrších

300 tis.Kč

3) výkup pozemků – na byt. výstavbu nad Cihelnou

500 tis. Kč

                          -  na koupaliště                                           

1,5 mil. Kč (1,5 mil.Kč  r.2006)

4) projekty – koupaliště, byt. výstavba , dům seniorů, rybníky, přestavba škol.pavilonu na knihovnu, obnova infrastruktury zeleně Velešín

1 100 tis. Kč

5) oprava radnice a  kostela sv. Jakuba                                                   

700 tis. Kč

6) rekonstrukce další části teplovodu

3 800 tis. Kč

7) přestavba škol. Pavilonu na knihovnu

300 tis. Kč

8) zřízení kotců u kynologů (útulek pro zatoulané psy)

50 tis. Kč

9) čekárna Chodeč,  autobus.nádraží

120 tis. Kč

10) územní plán

500 tis. Kč (využ.dotace)

11) počítač. technika radnice

150 tis. Kč

12) příspěvky příspěvkovým organizacím

7 600 tis. Kč  

13) ostatní dle výběru správce vodov.sítě

 

                                                    

 

Z pamětí pana Miloslava Křížka

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY DĚTÍ

Ze všech zimních radostí a divů nejvíce nás lákala zamrzlá hladina vody u jezu. Bývala průhledná jako sklo, mrazy byly silné, led také a klouzal pod nohama. k tomu božské ticho, nikde živáčka.

Kdesi jsme našli starou rezavou brusli. Byla jen jedna, měla páku na připevnění k botě. To bylo radosti ! O tu brusli jsme se prali. Jezdili jsme na jedné noze a druhou jsme se odráželi jako na koloběžce - až do omrzení. Nejlépe to jezdilo na louce mezi mlýnskou stokou a řekou na “varhanách”. Strýček zavlažoval v létě louku pod úrovní stoky kanálky. V zimě voda na louce zmrzla, po ledu tekla další voda, a ta taky zmrzla. Vytvořily se vlnky, kterým jsme říkali varhany. Byly trochu s kopce a dobře se tu jezdilo s bruslí i bez brusle.

V těch zavlažovacích stružkách jsme si v létě hráli tak, že jsme je přehradili, vytvořili rybníčky v celé řadě i se stavědly, pak jsme si ze dřeva vyřezali mlýnské kolos lopatkami a trn na hřídeli, který zvedal a spouštěl kladívko, a to klepalo do prkénka.

V zimě jsme mívali i jiné zábavy, jako koulování, a nejčastěji klouzačku na kopci k Velešínu. Na pile jsme si vybrali z metrových odpadů vhodné krajinky, přední konec jsme zašpičatěli sekyrkou a nožem, doprostřed jsme na boku zatloukli dva hřebíky na přivázání provázku. Do provázků se zasunuly boty, do rukou dva klacky a už to jelo. Jelo se ke včelníku jako na lyžích, jen to fičelo. O pády a závady na prkýnkách nebyla nouze. Bylo to ale na sněhu a naše nadšení a naše vytrvalost nebraly konce - byly silnější.

Na cestě do školy zaváté sněhem byla radost tím větší, čím větší byly závěje a čím silnější byl mráz.

 

 

ŠACHY

V únoru 1923 jsme si přinesli z velešínské radnice do mlýna také šachy, které jsme s bratrem hráli od mých čtyř let. Asi v roce 1927, to už se tatínek potřetí oženil a Křížkova rodina byla zas pohromadě a bydlela v horním stavení v kamrdlíku u stoky.  První syn mlynáře, našeho strýčka Fanouš se rozstonal na černý kašel. Bylo to velmi vážné, viděl jsem na vlastní oči trápení toho dítěte v náručí otce, když kašel bránil dechu a oči dítěte se obracely v sloup. Bylo skoro zázrakem, že se z toho dítě dostalo. Strýček mě přemluvil, abych své šachy půjčil Fanouškovi, tolik o ně stál a v nemoci se zabavil. Tak jsem se jich vzdal.

 

K MAČÍMU

Pravý břeh Malše po opuštění doliny Kozákova mlýna byl samá strmá skála téměř kolmo do řečiště v hloubce. Tudy vedla, vysoko nahoře, pěšina k Mačímu. Byla to hájovna a kdysi mlýn na řece. Říkalo se tam “Stupárna”. Strýček potřeboval vypůjčit si od Mačího mezistěny do úlů a poslal mě pro ně. Cestou jsem vyplašil veverku, ta vylezla na menší stromek. A protože nebyl poblíž žádný stromek, kam by mohla přeskočit, nemohla utéci. Chtěl jsem ji dostat a zatřásl stromkem. Veverka mi spadla do náruče,ale tak mě podrápala, že jsem ji hned zas pustil

Pokračoval jsem dál, ale nějak jsem ztratil pěšinu a zároveň jsem zapomněl to slovo “mezistěny”, a tak jsem se vrátil. Řekl jsem strýčkovi s brekotem, že jsem zabloudil. Radost z toho neměl, ale nedal mi to znát a prostě to vzal na vědomí.

 ...pokračování příště...

 

Z historie osvětového spolku Šumavan - 4 díl

 

Léta utíkají a na valné hromadě 1930 je zvolen předseda František Koidl.

 28. října byl znovu opakován “Václav Hrobčický z Hrobčic” a bylo vzpomínáno současně 10. výročí založení spolku.

Režisérské práce se ujímá poštmistr Antonín Řeřicha. Výběr her však nebyl vždy nejlepší. Podporou české menšiny v pohraničí byly zájezdy na matiční slavnosti do Českého Krumlova a Kaplice.

Rok 1931 je mezníkem, kdy se vytváří silný mužský pěvecký sbor Šumavan s dirigentem Stehlíkem a po jeho odchodu Janem Crkvou. Jméno Šumavan splývá s mužským sborem, stává se konkrétním pojmem a mnohdy zcela vyplňuje slábnoucí činnost. Sbor koná pravidelné zkoušky, repertoár se rozšiřuje z lehkých národních písniček na složité sbory Smetanovy, Förstrovy, Janáčkovy. Vystupuje již pravidelně na všech oslavách v místě, zajíždí pravidelně do okolí, o činnosti je referováno v tisku a tradicí se stávají samostatné pěvecko-hudební koncerty, vždy o vánočních svátcích s pevným programem.                    

Mohutně působí vystoupení sboru při oslavách svátku práce 1. května 1931, kdy zaznívají písně “Čest práci každé” a “Buď práci čest”.

Slavnostně zaznívá Smetanovo  Věno při vzpomínkové slavnosti J.V.Kamarýta.

Pěvecký sbor Šumavan získává jméno a jeho vystoupení jsou v místě svátkem. Všechny oslavy jsou jeho vystoupením důstojně naplněny. Pěvecký soubor je dobře doplňován smyčcovým orchestrem, který úspěšně vedl Oskar Servus. Kulturní život v místě dosáhl dobré úrovně.

 Ve velké oblibě v místě byly zpěvohry, jejichž úspěšné provedení bylo závislé na orchestru i na zpěvácích. Jedním velmi populárním byl Alois Ryneš jehož vystoupení bylo příznivě přijímáno jako například ve známé zpěvohře: “Krajánku vrať se”, která byla pro velký úspěch uváděna dvakrát v lednu 1932.

 Slavnostní sbory zaznívají v rámci oslav 50. výročí trvání Hasičské župy Jihočeské, odhalování plastiky T.G.Masaryka na radnici a oslavách 100. výročí narození J.V.Kamarýta.

Úspěšnou tradicí byly zájezdy mužského sboru do okolních obcí. Jedním takovým dobrým podnikem bylo letní vystoupení mužského sboru a orchestru v Římově. Bylo to 6. srpna 1933, kdy zde trávilo dovolenou mnoho letních hostů z Prahy a jiných měst, lidí vzdělaných a v hudbě zběhlých. Kritika v tisku byla velmi příznivá … píše se v ní: “Toto pěvecké těleso je složeno z 32 mužů, jimž láska k ušlechtilému sborovému zpěvu jest hlavním vedoucím činitelem. Dělník, řemeslník, rolník, menší úředník spojili se tu ke společnému cíli. Duševním vůdcem je pan Jan Crkva, je přímočarý ve svém gestu a nabit muzikálním smyslem pro rytmickou svéráznost každého sboru, jeho pojetí skladeb má pevnou základnu a je dobře promyšleno a procítěno …. Jeho snahou je naučit své obecenstvo ctít a milovat ušlechtilý sborový zpěv a jeho prostřednictvím krásnou československou národní píseň….

V té době vlastnil sbor již 240 lidových písní a sborů, 78 umělých sborů a 11 smutečních sborů. Bylo tedy z čeho vybírat. Sbor dosáhl kulminačního bodu.

Velmi oblíbenou hrou místních občanů bylo drama “Maryša”, která byla znovu uváděna v prosinci 1934. V roli Vávra již tradičně úspěšně vystupuje František Pártl.

 V roce 1935 ustala činnost pěveckého sboru, protože Jan Crkva odešel přechodně do Prahy. Úspěchem režie bylo uvedení hry “Jízdní hlídka”, která byla dvakrát opakována. Při hře docházelo však k některým komickým příhodám, jako: selhávaly výstupy se střelbou špatnou jakostí bouchacích kuliček a ukvapeností režie. Také dochází k tomu, že raněný legionář je přinášen na scénu s ovázanou nohou v galoších apod. Přesto však výkony herců byly odměňovány bouřlivým potleskem.

Uvážíme-li skromné /a to je slabé slovo … poměry na jevišti u Pekočů / musíme se obdivovat nadšení a zápalu herců, s jakým byly uváděny náročné hry s mnohdy tak velkým počtem herců. Jak jsem již vpředu uvedl, velmi úspěšně posilovaly Šumavan zájezdy s vystoupeními pro českou menšinu v našem pohraničí. Takovou úspěšnou akcí byl zájezd 27. 10. 1937 do bývalého Německého Benešova, společně s Baráčníky. Pěvecký sbor i orchestr zde vystoupil se samostatným programem při oslavě 18. výročí naší samostatnosti. Oslava byla zvláště významná, protože v tomto místě dochází současně k výstavbě nové školy. Bylo to již v době ohrožení republiky fašistickým nebezpečím v době protičeské aktivizace místních Němců.

 Aktivní činností získává spolek dosti finančních prostředků. V pokladně však nikdy příliš nezbylo. Peníze jsou věnovány na ošacovací a stravovací akce školy, červený kříž, okrašlovací spolek hasiče, nezaměstnané apod.

 ...pokračování příště...

 

Společnost přátel města Velešína

Po mnoha debatních večerech a nostalgickým vzpomínáním nad fotografiemi starého Velešína s malebným údolím Malše jsme si uvědomili nutnost založení spolku,který by usiloval o znovunabytí zašlé turistické atraktivity města a nedovolil, aby se Velešín stal opomíjeným a nezajímavým místem na mapě Jižních Čech.   A Velešín opravdu    co  nabídnout.

Nad bažinami soutoku Vltavy a Malše šumělo rákosí když výše proti proudu obou řek vznikala keltská a staroslovanská sídliště. Důkazem toho je zbytek Kamenné věže na strahovském ostrohu. Když významná obchodní cesta, spojující jih a sever tehdejší Evropy vyžadovala ostrahu, vyrostl na protějším břehu Malše hrad. Když o mnoho let později narůstal obchodní

styk v rámci rakouskouherského mocnářství a tehdejší svět kodrcal na  formanských  vozech, okolo  Velešína  uháněla  spřežení první železné dráhy na světě. Pominu-li krásný kus přírody při březích římovské nádrže za jehož přístupnost se určité vyplatí zabojovat, myslím, že i toto je dost  významný  kapitál o kterém se může leckterým podobným místům jenom zdát. I dnešní svět však uhání za sebemenšími turistickými zajímavostmi a pokud se nám nepodaří aby turisté a návštěvníci zastavili právě u nás ve Velešíně, nutně město propadne v konkurenci rozvíjejícího se turistického průmyslu, pro Jižní Čechy asi jediného obchodního artiklu. Společnost  přátel města Velešína

se chce aktivně podílet na zachování, obnově a zpřístupnění historicky i jinak zajímavých míst na velešínsku, aktivně se podílet na vytvoření stálé expozice o historii a kul­turním dědictví města. Rádi byckom, aby tento spolek sdružoval všechny, kdo mají vztah k místu, městu a mají a chtějí něco říci a pomoci při naplňováni těchto představ.

Jedním z nejbližších cílů Společnosti je instalovat začátkem měs. května 2005 výstavku k šedesátému výročí ukončení II. sv. války vztaženou hlavně k událostem ve Velešíně a okolí.

Prosíme  proto  občany,aby  dle možnosti poskytli jakékoli dobové fotografie a zapůjčili,nebo věnovali na výstavu jakékoli dobové věci/nemusí to být jen válečný materiál/ . Samozřejmně že zájem trvá i co se týče jiných historických fotografií a předmětů, které by ostatním přiblížily historii velešínska. Uvádím proto kontaktní telefonní čísla: p.Švarc   380 332 068 nebo 603 870 375

p.Valenta 736 167 039,  p.Černý   380 331 359.

Výše uvedená tel.čísla platí i pro případné zájemce o členství. Popřejme si, aby se novězaložený spolek stal účinným nástrojem při zkvalitňování občanského života ve Velešíně, sdružujícího co nej­víc aktivních spoluobčanů.

                                              za Společnost přátel města Velešína

Jaroslav Švarc

 

 

Radost nebo zklamání ?

 

Tak přesně tuhle otázku jsem si musela položit po nedělní akci Vánoční show v sále kina ve Velešíně 12. prosince 2004. Ptala jsem se sama sebe, co ještě více můžeme pro lidi udělat. Došlo totiž k tomu, že sál kina prostě nestačil zájmu návštěvníků. A dalo se to očekávat. Proto jsme připravili více míst k sezení. Bohužel ani to nestačilo a mnoho diváků se do sálu nedostalo vůbec a mnoho jich muselo stát. Osobně mě to velice mrzí, ale alespoň něčemu se dalo předejít. Teď narážím na to, proč pociťuji určité zklamání. Nepřála bych vám slyšet, co si museli vyslechnout zaměstnanci kina od určitých návštěvníků. Zjišťuji, že slušnost opravdu některým lidem nic neříká. Padala velmi silná slova. A přitom každý měl úplně stejné šance zamluvit si nebo koupit si vstupenky. To, že lidé nečtou plakáty a kulturní programy se teď mnohým z nich vymstilo. Všude bylo napsáno, že  vstupenky lze zakoupit na určitém tel. čísle,  v kanceláři v kině a v pokladně kina nebo si je zarezervovat na záznamníku v kině. Pak by se nemohlo stát, že se lidé dokonce divili, že se platí vstup. Ti, kteří se do kina nedostali se mohou zlobit pouze sami na sebe. Další problém je v tom, že pokud si vstupenky zarezervujete, nemůžete přijít těsně před začátkem. Opět je na programech napsáno, že vstupenky, které si nevyzvednete nejdéle 15 min před začátkem akce, budou prodány !

A nemůže nás nikdo napadat, že někdo měl přednost. Ještě ve 13.30 hodin byla půlka sálu volná. Prostě kdo dřív přijde, má vyhráno.

Víte, je to paradoxní situace. Vím, že každý chce vidět svoje dítko, pochlubit se babičkám a dědečkům. Úplně to chápu. Ale  kapacita sálu je prostě jednou daná.

Protože mi to hodně leželo v hlavě, kudy z této situace ven, dostala jsem nápad. V dnešní době si musíme považovat toho, když lidi něco zaujme a přijdou. Proto pokud se mi podaří sestavit tento program i příští rok, zkusíme ho udělat dvakrát. První etapa by byla s menšími dětmi a druhá s těmi staršími. Tím by se nám vyměnili i diváci v sále. Program by byl pokaždé trošku jiný, to už by  záleželo na účinkujících, jestli by byli ochotni vystupovat dvakrát. Myslím si, že to by bylo řešení.

A co říci na závěr ? Chtěli jsme divákům poskytnout pěknou a pestrou zábavu. Snad se nám to podařilo a věřte, že účinkující se snažili, co to šlo. Tak nám držte palce, aby se nám to povedlo zorganizovat za rok znovu a pro vás diváky za lepších podmínek.

Hana Růžičková - ředitelka KIC města Velešín

 

 

Skautské středisko Albatros Vánoční Besídka

V sobotu 18.12.2004  mělo Skautské středisko Albatros vánoční besídku na základně ve Zlaté Koruně.

Po snídani se v klubovně vyráběly řetězy ,ozdoby dobalovaly se dárky pro kamarády, zdobil se stromeček a celá klubovna se připravila na vánoční atmosféru, přitom jsme si povídaly o vánočních tradicích a  zvycích. Pro děti bylo připraveno hojné pohoštění včetně vánočního cukroví.

 Vánoční besídku zahájila družina Berušek pod vedením Hanky Koudelkové přezdívkou Bobík a s  velkou pomocí jejího manžela. Připravily  si pro nás jedno velké překvapení a to živý Betlém. Věnovali se tomu od září a řeknu vám, že to bylo krásné představení, které vzalo za srdíčko. Po vystoupení jsme si vyzkoušeli odlévat  olovo a číst si v něm své osudy. Dále jsme si pouštěly lodičky z ořechových skořápek se zapálenou svíčkou a zároveň jsme všichni netrpělivě čekali na dárky. Dárky vyráběli děti  se svými vedoucími na pravidelných schůzkách. Dárků bylo mnoho a všichni jsme z nich měli velkou radost. Celkem se nás sešlo na tomto slavnostním odpoledni 38.

 

22. 12. 2004 skauti opět přivezli do Velešína Betlémské světlo. Bylo možno si osobně odpálit betlémské světlo ve skautské klubovně 23. 12. 2004. Skauti světlo roznášeli i na objednávku až do domu a do kostela sv. Václava.

 

Fotbalový klub   FC Velešín - podzim 2004.

V roce 2004 bylo ve fotbalovém klubu organizováno 116 registrovaných a neregistrovaných fotbalistů v následujících družstev :  - kadeti     - přípravka žáků    - žáci     - dorost    - muži     - bývalí hráči

-Družstvo kadetů organizuje mladé budoucí fotbalisty, kteří nesplňují svým nízkým věkem možnost vlastnit registrační průkaz fotbalového svazu. Chlapci pravidelně trénují pod dohledem trenérů J. Táchy a M. Opekara a připravují se na přechod mezi starší fotbalisty.

-Družstvo přípravky obsadilo s trenérem R. Rozkošným po podzimní části v okresním přeboru Č. Krumlov 4. místo ze sedmi družstev, nejlepšími střelci přípravky jsou J. Švec a M. Lefan se třemi góly.

Žáci v současné době trénují pod vedením trenérů D. Kollára, L. Nováka a St. Kysely. Po podzimní části jsou žáci v okresním přeboru na druhém místě (pouze o horší skóre) ze sedmi družstev. Nejlepší střelci jsou s 5 góly L. Sumerauer a J. Kothánek.

-Dorostenci hrají krajskou soutěž I. A třídu kde získávají nové fotbalové zkušenosti pod vedením trenérů M. Lenčéše a I. Vlčka. Po podzimní Části obsadilo družstvo dorostenců 10. místo z 12 družstev. Nejlepším střelcem je T. Semerád se čtyřmi góly a P. Hynšt s třemi góly.

-Družstvo mužů se pod vedením trenérské dvojice K. Krejčí a VI. Švamberk po podzimní části úspěšně pokouší okresní přebor vyhrát a vrátit se do krajské soutěže, která odpovídá fotbalové tradici ve Velešíně. Po podzimní Části muži obsadili první příčku s náskokem jednoho bodu na druhý Vyšší Brod. Nejlepší střelci jsou R. Crkva s 1 1 góly a kapitán mužstva J. Had s 9 góly, který byl klubem navržen mezi deset nejlepších sportovců Velešína v roce 2004. Na podzim proběhlo 29 tréninkových jednotek, kde nejlepší účast měl M. Opekar s 26 tréninky. V družstvu mužů nastupují převážně fotbalisté z Velešína.

Mimo svou sportovní činnost oddíl pokračoval v modernizaci kabin, rekonstrukcí hrací plochy, dokončení nového zavlažovacího zařízení a stálé údržby rozsáhlého sportovního areálu, která nám a především našemu správci M. Lenčéšovi zabírá mnoho času. Poděkování patří také manželům Prokešovým, kteří se všem družstvům starají o čistotu dresů. Dále oddíl uspořádal několik fotbalových turnajů a pravidelně se účastní akce “Ukliďme svět".

Naší hlavní činností je organizace a zdárný průběh tréninků a téměř sta fotbalových utkání za rok a zároveň nezapomínáme na fotbalové zápasy a srazy bývalých hráčů Velešína, kteří se pravidelně scházejí k sehrání několika fotbalových utkání.

V příštím roce oslaví fotbalový klub 70. výročí svého vzniku a postup družstva mužů do krajské soutěže by byl tím nejlepším dárkem pro všechny příznivce fotbalu ve Velešíně.

Rozpočet fotbalového klubu činí téměř 300 tisíc Kč na rok a svou činnost realizujeme hlavně díky obětavosti fotbalových nadšenců a finančním příspěvkům od města Velešín, Fotbalového svazu v Č. Krumlově a sponzorů, na které se z důvodu stále zvyšujících cen dopravy, energií a ostatní režie nutné k zdárné organizaci fotbalu ve Velešíně obracíme s prosbou o poskytnutí finančních příspěvků, které budou použity k zajištění činnosti našeho klubu.

Zároveň upozorňujeme rodiče, kteří mají své děti v družstvech mládeže, na možnost zaplacení členských příspěvků na rok 2005 na níže uvedený účet u GE Capital Bank ve Velešíně. 656903-544/0600

Příspěvky na rok 2005 činí pro všechny fotbalisty 500,- Kč.

Jménem vedení fotbalového klubu FC Velešín Vám přeji vykročit do nového roku tou správnou nohou a v roce 2005 hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

Za FC Velešín Karel Krejčí (602379331)

 

V prodeji jsou VELEŠÍNSKÉ KALENDÁŘE na rok 2005

Další prodejní místa:  kancelář v Kině Velešín, novinové stánky a knihkupectví ve Velešíně

Cena: 99,- KčObrázky s motivy Velešína nakreslily děti z výtvarného oboru ZUŠ ve Velešíně. Kalendář obsahuje všechna důležitá historická data týkající se dění ve Velešíně, datumy kulturních, společenských i školních akcí v roce 2005.

 

Taneční kurzy 2005

Ještě během ledna 2005 se mohou hlásit zájemci o klasické taneční kurzy ve Velešíně. Přihlášky si mohou podávat jednotlivci i páry od 14 ti let. Hlásit se můžete na tel. čísle 380 33 10 03 v kanceláři KIC v kině ve Velešíně.

H. Růžičková, KIC

 

Taneční kurzy pro starší a pokročilé

V Kulturním a informačním centru ve Velešíně přijímám přihlášky do Tanečních pro starší a pokročilé. Podmínkou je přihlášení páru. Přihlásit se můžete na tel. čísle 380 33 10 03 do konce měsíce ledna 2005. Kurz povedou Zuzana a Jiří Máčovi z Českého Krumlova.

H. Růžičková , KIC

 

Kulturní a infomační centrum města Velešín nabízí prostor k pronajmutí.

Jedná se o sál v budově kina ve Velešíně, kde je polovina sálu přestavena na stolové uspořádání. Počet míst u stolů je max. 70. Klasické hlediště  zůstalo v 6 řadách a poskytuje 80 míst. Sál je vhodný pro školení menších i větších skupin , pro pořádání firemních akcí, seminářů, předváděček atd. Je zde možno využít i projekci na plátno.Případní zájemci se mohou informovat na tel. čísle 380 33 10 03 ( pí. Růžičková ).

 

Omluva

Omlouvám se jménem svého zaměstnance  za problémy se zvukem při promítání filmu Horem pádem dne 9. prosince 2004 od 17 hodin. Byla přijata opatření, aby se to již vícekrát neopakovalo.

Děkuji za pochopení.                                                                           Hana Růžičková, ředitelka KIC města Velešín

 

             

Nabídka divadel a muzikálů

Vážení příznivci divadelních představení a muzikálů, jelikož Vám nemohu nabídnout zájezdy do Prahy na různé kulturní akce, předkládám vám alespoň nabídku českobudějovické agentury www.roslo.cz , která vám tuto cestu ráda zařídí. Odjezdy jsou ale z Českých Budějovic. Pouze na vysvětlení uvádím, že pouze za cestu do Prahy bychom museli zaplatit 10 000,- Kč, tím se podstatně zvedá cena vstupenky a z Velešína není takový zájem, abychom naplnili celý autobus . Tak alespoň takto vám dávám příležitost se do Prahy podívat.

H. Růžičková, KIC